這兩年吃的用的穿的.. 都漲價了!

美心麥方包四片,原價 $5.5,上星期買發覺已漲價至 $6。 Rose water 原價 $145,今天買要付 $155
L1200508.JPG  

北角鳳城外賣一盒乳豬併生腸例牌,拿上手已覺得輕飄飄,回家打開一看,吓... 索價 $138 一份架!
L1200214.JPG  

乳豬還要皮下脂肪偏多...
L1200234.JPG  

九寨溝四天三夜機票和酒店,連燃油附加費機場稅等等,二人 $25604!!!血流成河 0dfe4dbe.gif 

什麼叫做屋漏偏逢連夜雨,愈窮愈見鬼?就係花了一大筆後,打邊爐的電磁爐燒左,然後今日連個洗衣機都壞埋.... 又要花錢換電器,哭!

espwong 發表在 痞客邦 PIXNET 留言(8) 人氣()


留言列表 (8)

發表留言
  • joeyee
  • 有得流都好丫! ^.^
  • 之前俄羅斯個 d 血都未補充番,現在又再大大大出血,營養不良呀陰公!

    espwong 於 2011/09/13 22:28 回覆

  • carjaswong
  • 貴過去北海道?!
  • 我真係諗過轉軚去北海道,不過有人堅持要去九寨天堂,仲話人仔愈來愈升,遲下可能仲貴!

    espwong 於 2011/09/13 22:30 回覆

  • Tina Wang
  • 這年頭,什麼都加價....幾乎過一陣子就小加價。
    九寨天堂吶..聽聞那邊的風景好美..
    非常期待小頭的旅遊照片...先祝小頭旅遊平安開心....
  • 物價未來看都應該只升不跌 >_<

    對呀,很多去過的人都讚,希望不比日本的奧入瀨遜色。

    謝謝Tina,不過要一個月後才出發呢。但預訂的情況已經十分緊張,真像紅葉季節去日本,以免向隅請早訂票!

    espwong 於 2011/09/14 23:34 回覆

  • l.minor
  • 嘩~去九寨溝咁貴架?不過有靚景睇,期待呀!
  • 帶足記憶卡去,帶埋大、小寶,咁貴入場費,一定要拼命亂槍掃射務求有幾張相可以見人。

    espwong 於 2011/09/14 23:38 回覆

  • 訪客
  • 四日要過萬架原來?
    大鄉里呀我~
  • 因為要住九寨天堂近 d,只有四日,不想住得遠花時間在交通,某人又話要住天堂入面的洲際...所以!

    espwong 於 2011/09/14 23:41 回覆

  • lau2tang
  • 吓!乜咁貴?? x 2
    係我就轉軚去北海道囉!
  • 我話明如果覺得貨不對辦就要某人回水!

    espwong 於 2011/09/14 23:42 回覆

  • Pocari
  • 住係天堂既洲際...梗係貴啦~~不過前兩年我屋企人跟團去5-6日都係7XXX咋喎!! 不過靚景點都要去一次架啦, 再遲下係咁污染, 到時就算平都唔想去啦~

    影多D靚相呀~

    Otto
  • 再遲下係咁污染, 到時就算平都唔想去啦~ 非常贊成

    而且人民幤應該會愈來愈貴!

    一家會帶夠卡

    espwong 於 2011/09/16 23:07 回覆

  • 小彭
  • 解鈴還需繫鈴人, 電磁爐呢個咒等我黎解啦... 只要買定d魚蛋牛肉餅魚肉春卷, etc... 就化解到... (我有電磁爐喎, 擺咗幾年只係上年用過一次!)
  • 咁我唔客氣啦,下次打邊爐個爐就靠哂你!

    魚蛋牛肉餅和魚肉春卷,一定有多無少 ^^ 仲有肥牛...

    espwong 於 2011/09/19 22:04 回覆

您尚未登入,將以訪客身份留言。亦可以上方服務帳號登入留言

請輸入暱稱 ( 最多顯示 6 個中文字元 )

請輸入標題 ( 最多顯示 9 個中文字元 )

請輸入內容 ( 最多 140 個中文字元 )

請輸入左方認證碼:

看不懂,換張圖

請輸入驗證碼